Maskara toho skrýva viac než sa zdá

Klieštiky na mihalnice – sú naozaj bezpečné?

Klieštiky na mihalnice sú kozmetickou pomôckou, ktorú si zamilovalo mnoho žien po celom svete. Používa sa takmer rovnako často ako riasenka. Je pravda, že klieštiky na mihalnice ničia naše riasy? Existuje ešte niečo, čo by sme o nich mali vedieť?

Muži, ktorí sa poprvýkrát stretávajú s klieštikmi na mihalnice sa zdajú byť trochu zmätení. Je to pravdepodobne tým, že sa podobajú na nožnice. Spravidla nevyvolávajú žieadne pozitívne pocity, preto sú muži obvykle prekvapení, že ženy dobrovoľne používajú takéto „mučiace zariadenie“. Pozrime sa, či sú klieštiky na mihalnice skutočne bezpečné pre naše riasy, alebo či sú naopak škodlivé.

Ako fungujú?

Úlohou klieštikou na mihalnice je samozrejme vytočenie rias. Mihalnice si vložte medzi klieštiky a jemne ich zatlačte. Vďaka tomu budú pekne tvarované, vytočené a po nanesení maskary budú vyzerať oveľa lepšie.

Elektrická kulma na mihalnice funguje trochu inak. Pripomína malú natáčku, ktorá vytáča riasy iba pomocou tepla.

Ako používať klieštiky na mihalnice?

Ich použitie by nemalo byť pre nikoho problémom. Musíte však pamätať na to, že dokonca aj takéto jednoduché zariadenie môže spôsobiť vašim riasam škodu. Ako ich teda správne používať?

  1. Klieštiky na mihalnice používajte pred nanesením maskary.
  2. Klieštiky priložte čo najbližšie ku korienkom rias a jemne stlačte.
  3. Niekoľko sekúnd pridržte.
  4. Klieštiky opatrne otvorte.
  5. Postup zopakujte na mihalniciach druhého oka.

Ničia klieštiky na mihalnice naše riasy?

Áno, avšak iba v prípade, že sa používajú nesprávne alebo príliš často. Riasy, ktoré sú natáčané príliš často majú tendenciu sa lámať, vypadávať alebo sa rozpadať. Ide pritom o mechanické pôsobenie, ktoré môže poškodiť celkový stav našich rias. Môžeme tomu zabrániť, ak sa budeme riadiť niekoľkými jednoduchými pravidlami.

Ako nepoužívať klieštiky na mihalnice?

  1. Nepoužívajte ich na už namaľované riasy.
  2. Klieštiky nestláčajte príliš silno.
  3. Klieštiky nepoužívajte bez ich ochranných gúm.
  4. Nesnažte sa klieštiky z mihalníc odstrániť pred tým, ako ich otvoríte.
  5. Nepoužívajte ich príliš často, napr. niekoľkokrát denne.
  6. Nikdy klieštikmi neťahajte ani netrhajte.

Kľúčom je špičková kulma na riasy.

Je to pomôcka, ktorá môže spôsobiť mechanické poškodenie našich rias. Obzvlášť ak používame starú kulmu. Málokto vie, že by sa ochranné podložky mali pravidelne vymieňať. Dokonca aj tie najlepšie klieštiky na mihalnice či iné príslušenstvo na vytočenie rias ich môže poškodiť – riasy sa môžu ohýbať, lámať alebo sa stať krehkými.