Maskara toho skrýva viac než sa zdá

Ako používať klieštiky na mihalnice – návod krok za krokom

Niektoré ženy majú prirodzene krásne mihalnice a kvalitná riasenka celkom stačí na ich zdôraznenie. Bohužiaľ, iné ženy nemajú také šťastie a musia skúšať rôzne spôsoby na dosiahnutie krásnych rias. S ohľadom na druhú skupinu žien boli vytvorené klieštiky na mihalnice. Je to mechanické príslušenstvo na vytočenie rias. V skutočnosti sa podobá malým nožniciam, ale bez čepelí.

Ako správne používať klieštiky na mihalnice?

  1. Existujú dva základné typy: tradičné a vyhrievané klieštiky. Pri tradičnom type, môžeme klieštiky taktiež zahriať pomocou prúdu teplého vzduchu z fénu alebo tým, že ich na niekoľko sekúnd vložíme do ohňa. Zahriatie klieštikov na mihalnice nám zabezpečí dlhotrvajúci efekt vytočených rias.
  2. Uistite sa, že si riasy natočíte ešte pred samotným nanesením maskary, aby ste tak predišli ich lámaniu.
  3. Väčšina žien drží klieštiky palcom a ukazovákom, pričom by bolo lepšie nahradiť prvý prst stredným. Týmto spôsobom získate väčšiu kontrolu nad vykonávaným pohybom.
  4. Ruku s klieštikmi na riasy si oprite o líce tak, aby mala vaša ruka stabilnú oporu. Akýkoľvek nekontrolovateľný pohyb môže spôsobiť polámanie mihalníc.
  5. Klieštiky na mihalnice používajte iba na horné riasy, nakoľko tie spodné sú zvyčajne prirodzene stočené.
  6. Riasy pevne stlačte klieštikmi na mihalnice a počkajte asi 10 sekúnd a následne uvoľnite zovretie. Potom posuňte klieštiky o kúsok nižšie a znova stlačte. Opakujte postup a choďte stále nižšie. Vďaka tomu budú riasy jemne vytočené a nie neprirodzene ohnuté.

Poškodzujú klieštiky na mihalnice naše riasy?

V podstate nie. Môže dôjsť k určitému poškodeniu v dôsledku nesprávneho používania klieštikov, napríklad ak ich používame na namaľované mihalnice, alebo pri odstraňovaní klieštikov bez uvoľnenia zovretia mihalníc či v prípade, kedy sa vám jednoducho trasú ruky.

Ako sa starať na klieštiky o mihalnice?

Aby ste sa si boli isté, že klieštiky na mihalnice sú pre vaše zdravie bezpečné, systematicky, najlepšie každé 2 mesiace si na klieštikoch vymieňajte ich ochranné vankúšiky a to aj v prípade, že ešte nevyzerajú opotrebnovane. Môžu sa na nich totiž nahromadiť baktérie, ktoré môžu následne spôsobiť rôzne očné infekcie.